logo yeni

calisanlar2 copy

1900 KİŞİ NE ZAMAN İŞE ALINIYOR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, dün gece 1900 personel alınacağını duyurmuş ve ilgili olan herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni etmişti.

Şimşek, dün gece kendi twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Yargının hızlandırılması sürecine desteğimiz sürüyor. Adalet Bakanlığı'na 1.700 zabıt katibi ile 200 mübaşir alımına ilişkin onayı imzaladım. İlgili olan herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.

Ancak, bir bakanın kendi bakanlığına personel alınacağını duyurması olağan iken, başka bir bakanlığın personel alacağı haberini o bakanlıktan önce hem de gayri resmi yollarla sadece belli bir kesime duyurulmuş olması hem şaşırtıyor hem de endişelendiriyor.

Öte yandan, Adalet Bakanlığı da personel alım stratejisini Maliye Bakanının bu açıklamasından sonra yeniden belirlemek zorunda kalacak. Alım için duyuru yapılacak tarihte değişiklik olabileceği gibi, bu Bakanlık üzerinde yoğun baskılar da oluşacak.

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından dün personel alımı konusunda atılan mesajlar ve Sitemiz değerlendirmesi.

-@memetsimsek Yeni personel alımına ilişkin açıklamayı bu akşam 20.00 sularında yapacağım. Lutfen takip ediniz.

(memurunyeri.com: İşe girmek istiyorsanız, dersle uğraşmayın. Bilgisayar başında bekleyin, Maliye Bakanı twitter aracılığıyla her an personel alımı açıklaması yapabilir.)

-@memetsimsek Yargının hızlandırılması sürecine desteğimiz sürüyor. Adalet Bakanlığı'na 1.700 zabıt katibi, 200 mübaşir alımına ilişkin onayı imzaladım.

(memurunyeri.com: Maliye Bakanı olmasa, Adalet Bakanlığı asla personel alamaz gibi görünüyor.)

-@memetsimsek İlgili olan herkese hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyor, hepinize hayırlı akşamlar diliyorum.

(memurunyeri.com: Bu duyuru sadece ilgili Bakanı twitter sayesinde takip edenlere ulaşacağından, hayır ve uğur temennilerinin takip etmeyen/edemeyen işsizlerleri kapsayıp kapsamadığı da merak ediliyor)

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.