logo yeni

ZİRAAT BANKASI PERSONEL ALIM SINAVINDAKİ SORUN NE?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Ziraat Bankası’na personel alımı için Anadolu Üniversitesi tarafından 24 Kasım 2012 tarihinde yapılan sınavla ilgili bitmeyen şikâyet ve iddialar Meclis’te önergeye konu oldu. 

CHP İstanbul Milletvekili Umut ORAN Başbakan Yardımcısı Ali Babacan tarafından yazılı olarak yanıtlanması istemiyle verdiği soru önergesinde, sınavla ilgili çok sayıda şikâyet ve iddianın olduğunu belirterek, şu sorulara cevap verilmesini istedi. 

“1. Ziraat Bankası hangi pozisyonda kaç personel alımı için söz konusu tarihte bu sınavı düzenledi? Sınavda başarı puanı kaçtı, bu sınırı kaç aday geçti? Mülakata kaç aday çağrıldı bunların kaçı işe alındı?

2. Sınava kaç kişi girdi, sınava giriş ücreti kaç TL idi?

3. Sınav sonuçları hangi tarihte açıklandı, açıklanma tarihinde bir gecikme yaşandı mı, yaşandıysa gerekçesi nedir? 

4. Adayların kimlik doğrulaması yapılarak kontrollü biçimde web üzerinden orijinal cevap kâğıtlarını görmelerine niçin olanak sağlanmadı?

5. Sınav sonuçlarıyla ilgili olarak kaç kişi/aday itiraz etti, bunların kaçı itirazcının lehine, ne kadarı aleyhine sonuçlandı? Konuyla ilgili olarak savcılıklara yansıyan boyutta bir adli gelişme yaşandı mı?

6. Sınavda çok basit soruların dahi açıklanan sonuçlara göre çözülememiş olarak gösterildiği, 3 soruyu yanıtsız bırakan adayın açıklanan sonuç belgesinde bu sayının 18’e çıktığı gibi şikâyet ve iddiaların gerekçesi nedir?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.