logo yeni

calisanlar2 copy

TÜRK AKADEMİSİ ÇALIŞTAYI YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Türk Akademisi Siyasi Sosyal Stratejik Araştırmalar Vakfı (TASAV) düzenlediği “2013'e Girerken Türkiye: Sorunlar ve Çözüm Önerileri" temalı 1. Türk Akademisi Çalıştayı ile faaliyetlerine başladı.

15-16 Aralık 2012 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilen Çalıştaya, birçok farklı disiplinde çalışan 100’ün üzerinde uzman ve akademisyen katıldı.

TASAV’ı, “Türkiye’de ve dünyada, yaşanmış ve yaşanmakta olan olayları, siyasî, sosyal, tarihî ve kültürel derinlik içerisinde ve stratejik bir bakış açısı ile değerlendiren, bu anlamda yeni tasarımlar oluşturarak gelecek vizyonu ortaya koyan bir düşünce kuruluşu” olarak tanıtan Vakıf Başkanı İsmail Faruk Aksu, TASAV’ın Türk milliyetçiliğinin entelektüel zenginliğine katkı sağlayacak bir yapı kurmayı ve bunun ilmî, fikrî ve beşerî altyapısını oluşturmayı da hedeflemekte olduğunu belirtti.

Türkiye'de ve dünyada son dönemlerde öne çıkan konu ve sorunların ağırlıklandırma yöntemiyle tespit edilerek, bu sorunların kapsam ve boyutlarıyla, sorunlara karşı geliştirilebilecek çözüm önerilerinin tartışıldığı Çalıştayın sonuç bildirgesinde, temel sorun alanları olarak öne çıkan konular arasında

• Kamu yönetiminde son dönemde belirginleşen keyfî uygulamalar,

• Girişimcilik ve istihdam sorunu,

da yer aldı.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.