logo yeni

KAMUDAKİ ARAÇ SAYISI AÇIKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, TBMM Genel Kurulu'ndaki bütçe görüşmelerinde kamudaki taşıt sayısına ilişkin bilgiler verdi.

Kamudaki taşıtlarla ilgili soruları cevaplandıran Şimşek, taşıtların büyük bölümünün hizmet aracı olduğunu, yeni taşıt kanunuyla Maliye Bakanlığından izin alınacağını vurgulayan Şimşek, "Ben de bu konuda hassasım" dedi.  

Şimşek "Kamudaki toplam taşıt sayısı Haziran 2012 itibariyle 90 bin 24 adet olmuştur. 90 binlik araç stokuna baktığınız zaman Emniyet, Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarmanın elindeki araç sayısı toplam araçların yüzde 60'ını oluşturmaktadır. Bu zaten zaruri var olması gereken araçlardır." dedi.

Milli Savunma Bakanlığı ve Jandarma'da 20 bin, Emniyet'te 32 bin, Sağlık Bakanlığı'nda ise 6 bin 300 araç bulunduğunu belirten Şimşek, taşıt kanunu taslağının Başbakanlığa gönderildiğini belirterek, bundan böyle taşıt kiralanmasında da Maliye Bakanlığı'ndan izin alınacağını söyledi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.