logo yeni

calisanlar2 copy

PKK'LILARI ŞEHİT YAZAN 2 MEMURA GÖREVDEN UZAKLAŞTIRMA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan skandalda Siirt Valisi Ahmet Aydın, Siirt Nüfus Müdürlüğü’nde görevli olan 2 memur hakkında işlem başlatıldığını söylemişti.PKK’lı 4 teröristin nüfustan kaydı düşürülürken ’şehit’ yazıldığının anlaşılması üzerine idari ve adli soruşturma başlatıldığını belirten Vali Aydın:

"Olayın ortaya çıkmasından hemen sonra Valilik olarak Cumhuriyet Başsavcılığı’na konuyu aktardık. Başsavcılık adli, Valilik de idari soruşturma açtı. Konu ile ilgili bu işlemi yapan 2 memurun ifadeleri alındı. Çatışmalarda öldürülen teröristleri sehven (yanlışlıkla) kayıtlara şehit olarak geçirdiklerini belirtiyorlar. Soruşturma sonunda bunun sehven mi yoksa bilinçli olarak mı kayıtlara geçtiği ortaya çıkacaktır. Konu ile ilgili iki yönlü soruşturma sürüyor." şeklinde açıklamasına devam etmişti.

Siirt'te öldürülen 4 teröristin nüfus kayıtlarına 'şehit' olarak geçirilmesiyle ilgili olarak, Nüfus Müdürlüğü'nde belgeleri düzenleyen memur ile onaylayan şef açığa alındığı öğrenildi. Siirt Vali Ahmet Aydın idari ve adli soruşturmanın sürdüğünü söyledi. Açığa alınan memurların olayı yanlışlıkla yaptıklarını söylediği belirtildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.