logo yeni

“DEVLET BABA BİZE YEM YARDIMI YAP”

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Atamaları yapılamayan öğretmen adayları “Devlet baba bize yem yardımı yap”, “4+4+4 burada öğretmenler nerede” yazılı dövizlerle eylem yapıp, “atanmak istiyoruz” dediler.

Atamaları yapılamayan ve Şubat’ta atama bekleyen öğretmen adayları İzmir Konak’ta eylem yaptı. İki öğretmen adayı, protestoya Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer ile Maliye Bakanı Mehmet Şimşek maskeleri ve Noel Baba kıyafetleriyle katıldı.

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre, Konak Meydanın da toplanan öğretmen adayları, düzenledikleri basın açıklamasıyla tepkilerini dile getirdi. Ellerinde “Şubatta 30 bin atama istiyoruz”, “Tek suçumuz okumak mı”, “Devlet baba bize yem yardımı yap”, “4+4+4 burada öğretmenler nerede” yazılı dövizleri taşıdı. Tepki eylemine iki öğretmen adayı Noel Baba kıyafeti ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer maskeleri takarak katıldı. 

Noel Baba ve bakan maskeli iki protestocu torbalarından üzerlerinde “30 bin atama bekleyen öğretmen” yazılı milli piyango biletleri çıkardı. Eylemci öğretmenler, ardından da atama bekleyen öğretmenler yazılı balonları havaya uçurdu. Öğretmenler protestolarına, “Ayva çiçek açmış yaz mı gelecek”, “Üsküdara giderken” şarkılarını sorunlarına uyarlayarak söyledi.

Eyleme katılanlar adına basın açıklamasını okuyan bir öğretmen adayı, “Yüz binlerce öğretmeniz. Hepimiz gece gündüz ders çalışarak, bin bir zorlukla eğitimimizi tamamlayarak öğretmen olduk. Bakanımız, Şubat’ta atama yapılabilmesi için gerekli bütçenin mevcut olmadığını dile getiriyor. Eğer bu ülkenin bütçesi nesiller için kullanılmayacaksa ne için kullanılacak? 

Var olan bütçede çocuklarımıza geleceğimizi ayrılmış bir pay yok? Bize bu soruların cevabını verin. Biz güvercin değil öğretmeniz. Yem değil hakkımız olan atamayı istiyoruz. Biz Şubatta 30 bin atama istiyoruz” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.