logo yeni

TAŞERON İŞÇİLER KONUSUNA ÇÖZÜM ARANIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, kamu kurumlarındaki taşeron çalışanlarımızla ilgili, alt işverenleriyle ilgili çalışmaların sürdüğünü söyledi.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL

Meclis Genel Kurulu'nda bakanlığının 2013 yılı bütçesinin görüşmeleri sırasında, işsizlikle mücadeleye değinen Faruk Çelik, fiili hizmet zammı ve sözleşmeli personelle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirtti.

Avrupa'nın birçok ülkesinin nüfusu kadar istihdam gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çelik, Ulusal İstihdam Stratejisi'yle Türkiye'deki işsizlik oranının 2023 yılında yüzde 5'e çekilmesinin hedeflendiğini söyledi.

Bakan Çelik, milletvekillerinin gündeme getirdiği konulara verdiği cevapta ise "Fiili hizmet zammıyla ilgili, sözleşmeli personelle ilgili şu anda mutfakta çalışmalarımız devam ediyor" dedi.

TAŞERON İŞÇİLERLE İLGİLİ SÖZ ALDIK

Çelik, "Taşeron işçilerle ilgili siyasi parti gruplarından da temsilcileri aldık. Onlarla birlikte taşeron çalışanlarımızla ilgili alt işverenleriyle ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz" diye konuştu.

Bakanlık bütçesinin 2011 yılında 35 milyarken 32 milyara gerilediği konusunda eleştiriler yapıldığını dile getiren Çelik, bunun bir gerileme olarak değerlendirilmemesi gerektiğini, bunun, gelirlerin arttığı, giderlerin azaldığının bir işareti olduğunu dile getirdi.

4 ÇALIŞANA 1 EMEKLİ

Bakan Çelik, sosyal güvenlik açıklarının GSMH'ya oranının yüzde 3'ten yüzde 1,5'e gerilediğini belirterek, ''Ayrıca şu anda neredeyse 2 çalışana bir emekli noktasına geldik. Hedefimiz Türkiye'yi 4 çalışana bir emekli noktasına taşımak. Bu yöndeki gidişat sağlıklı şekilde ilerliyor'' diye konuştu.


Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.