logo yeni

1767 KİŞİ TORPİLLE Mİ İŞE ALINDI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

CHP Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 1767 personelin işe alındığı ve mülakatta AKP İl ve İlçe teşkilatı yöneticilerinin yakınlarının tercih edildiği iddiaları konusunda Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel EROĞLU tarafından yazılı olarak cevaplandırılması istemi ile soru önergesi verdi.

Bayraktutan’ın, Artvin Orman Bölge Müdürlüğünde geçici olarak çalıştırılmak üzere istihdam edilen 1767 kişinin işe alınması konusunda verdiği soru önergesinde şu hususlar yer aldı.

“Orman Bölge Müdürlüğünde 5 ay 29 gün çalıştırılmak üzere geçici işçi alımı yapılması için 1767 kişi kura çekimine katıldı. Noter huzurunda yapılan kura çekiminin akabinde mülakatta AKP İl ve İlçe teşkilatlarının yakınlarının tercih edildiği, mülakatın hakkaniyetten uzak bir siyasi ayrıma dönüştürüldüğü kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul etmektedir.

1-Artvin’de yaşandığı iddia edilen bu skandal doğru mudur?

2-Doğru ise konu ile ilgili soruşturma açmayı düşünüyor musunuz?

3-Mülakatı komisyonda Başkan olarak AKP kadın kolları Başkanı Şule ÖZYER’in eşi Mehti ÖZYER mi gerçekleştirdi?

4-İktidar partisinde Kadın Kolları Başkanı olarak görev yapan kişinin eşinin Komisyon Başkanı olarak görevlendirilmesi etik midir?

5-Komisyon Başkanı puanlama yaparken kurşun kalem kullanmasının gerekçeleri nelerdir?.

6-AKP yöneticilerinin yakınlarına bu mülakatta torpil yapıldığı doğru mudur? Sınav neticesinde kaç AKP üyesi mülakatta işe alınmıştır? Kaç AKP yöneticilerinin yakını bu mülakatta işe alınmıştır?

7-28.08.2012 tarihinde mülakat bitiyor, Komisyon Başkanı ve aynı zamanda AKP Kadın Kolları Başkanının eşi Mehti ÖZYER, 29.082012 tarihinde gece saat 22.0O’da Orman Bölge Müdürlüğünde toplantı yaptığı iddiaları doğru mudur? Kamera kayıtlarında olduğu bilinen bu toplantı neden mesai saatlerinde yapılmamıştır?

8-Gece yapılan toplantı sonrası kazananların açıklanmasını doğru buluyor musunuz? Listeler neden gece açıklandı?

9-İşe giremeyenlerin tek suçunun AKP’Ii olmadığı gerçeği kamuoyunda büyük bir tepki ile karşılanırken, sizce bu olup bitenler hangi kanun ve gerekçelerden yetki alınarak uygulanıyor?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.