logo yeni

TRT'DEN UNUTKAN MUHABİRE CEZA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

CHP Artvin milletvekili Uğur Bayraktutan tarafından Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın cevaplaması istemiyle verilen ve TRT’nin haberinde Kemal Kılıçdaroğlu’ndan bahsetmemesiyle ilgili yazılı soru önergesi cevaplandı.

Yazılı soru önergesine verilen cevapta, TRT olarak doğru, tarafsız ve yorumsuz habercilik anlayışıyla, çağdaş habercilik teknik ve metotlarına bağlı kalarak , kamuoyunu ilgilendiren konularda gerekli,yeterli ve doyurucu yayınlarla görevini yerine getirmeye çalıştıkları ifade edildi..

Ayrıca verilen cevapta, Diyarbakır hava üssündeki şehitlerimiz için düzenlenen töreni mekanın daha uzak bir noktasından anlatmaya devam eden muhabirin, canlı yayının  etkisiyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve protokoldeki bazı isimleri söylemeyi unuttuğunun tespit edildiği belirtildi.

Yayını yapan personel içinse, “TRT söz konusu yayında bir kasıt olmadığını değerlendirmekle birlikte, ilgili muhabirin yayındaki dikkatsizliği nedeniyle savunması alınmış ve “dikkat çekme “ cezası uygulanmıştır.” denildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.