logo yeni

calisanlar2 copy

BAZI BAKANLIKLARIN TEŞKİLAT YAPISI DEĞİŞTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi259 sayılı “Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” yayımlandı.

Bugün (14 Nisan 2020) yürürlüğe giren Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 1 ve 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamelerinde değişikliğe giderek, bazı bakanlıkların teşkilat yapısına ilişkin yeni belirlemeler yaptı.

Adalet Bakanlığına ilişkin değişiklikler

*Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığına ilave görevler verildi.

Kültür ve Turizm Bakanlığına ilişkin değişiklikler

**Personel Dairesi Başkanlığı yerine Personel Genel Müdürlüğü kuruldu ve bu Genel Müdürlüğün görev ve yetkileri belirlendi.

**Teftiş Kurulu Başkanlığının görevlerinde değişiklik yapıldı.

**Personel Dairesi Başkanının görevi başkaca bir işleme gerek kalmaksızın sona erdi. Hakkında 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 6 ncı maddesi hükümlerine göre işlem tesis edilecek.

**1 Daire Başkanı kadrosu iptal edilirken; 1 Genel Müdür, 3 Genel Müdür Yardımcısı ve 8 Daire Başkanı kadrosu olmak üzere toplam 12 kadro ihdas edildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığına ilişkin değişiklikler

**Bakanlığın görev ve yetkileri yeniden belirlendi.

**Bakanlığın hizmet birimleri yeniden belirlendi. Bazı birimler kapatıldı, bazıları birleştirildi ve yeni birimler oluşturuldu.

**Sanayi ve Verimlilik Genel Müdürü, Sanayi Ürünleri Güvenliği ve Denetimi Genel Müdürü, Personel Dairesi Başkanı ve Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı kadrolarında bulunanların görevleri başkaca bir işleme gerek kalmaksızın sona erdi. Bunlar hakkında 3 sayılı Üst Kademe Kamu Yöneticileri ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Atama Usullerine Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 6 ncı maddesi hükümlerine göre işlem tesis edilecek.

**3 Genel Müdür ve 2 Daire Başkanı kadrosu iptal edilirken; 5 Genel Müdür, 20 Genel Müdür Yardımcısı ve 20 Daire Başkanı kadrosu olmak üzere toplam 45 kadro ihdas edildi.

Cumhurbaşkanlığı Ofislerine ilişkin değişiklikler

**Dijital Dönüşüm Ofisinin görevlerinde değişiklik yapıldı.

Bugün yayımlanan 58 sayılı Cumhurbaşkanı Kararnamesinin tam metni için tıklayınız…

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.