logo yeni

calisanlar2 copy

ÖSYM’NİN SIKINTILARININ SEBEBİ NÜFUS CÜZDANLARIYMIŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ÖSYM Başkanı Ali Demir, nüfus cüzdanları değişirse yeni cüzdanlarda parmak izi de kimlik bilgileri de yer alacak, bunlarla çalıştığımızda da engeller aşılacak dedi.

Yaptığı açıklamada, ÖSYM hakkında geçmişte oluşturulan imajın gerçeği yansıtmadığını söyleyen ÖSYM Başkanı Ali Demir,  göreve geldiğinden bu yana en önem verdiği konunun güvenlik olduğunu belirterek “Yaptığımız işe inandığımız, siyasi irade de bize destek verdiği için her gün ÖSYM'nin daha iyi bir noktaya gittiğini görüyoruz” diye konuştu.

Parmak izi ve retina konusunda ÖSYM'nin attığı adımın Emniyet Genel Müdürlüğü ve İçişleri Bakanlığı'nın itirazı nedeniyle komisyonda kabul edilmediğini söyleyen Demir, “Biz de büyük bir heyecanla nüfus cüzdanlarının değişmesini bekliyoruz. Yeni nüfus cüzdanlarında hem parmak izi hem de tüm kimlik bilgileri var. Onlarla çalıştığımızda tüm engeller aşılmış olacak” dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.