logo yeni

9 MİLYON LİRALIK YÖNETİM HATASI MI VAR?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Milli Eğitim Bakanlığında çok sayıda yöneticinin görevden alındığı, açtıkları davaları kazanıp göreve dönenlere ise yerlerine atanmış olanlarla birlikte maaş ödenmekte olduğu iddia edildi.

Konu, CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran’ın, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer tarafından cevaplandırılması istemi ile verdiği soru önergesinde gündeme getirildi.

Umut Oran önergesinde Ömer Dinçer’e şu soruları sordu:

“1.Görevden aldığınız 800’e yakın il, ilçe müdürü ve yöneticinin açtıkları işe iade davalarını kazandıkları ve aynı pozisyona atadığınız isimlerle birlikte bu nedenle her ay fazladan 2,5 milyon TL maaş ödendiği iddiası doğru mudur?

2.Eylül 2011’de çıkarılan söz konusu KHK ile 81 il, ilçe milli eğitim müdürleri ile bakanlıktaki müdürler ve daire başkanlarından kaçını görevden aldınız? Bu eski yöneticilerden bakanlık aleyhine açılan dava sayısı kaçtır? Bu davalardan kaçı bakanlık lehine sonuçlandı?

3.Göreve iade davasını kazandığı halde yerlerine yeni yönetici atadığınız için boşta kalan kaç eski il ve ilçe eski milli eğitim müdürü vardır?

4.Aralık 2012 itibariyle bu şekilde Ankara’da 250 eski yöneticinin bulunduğu ve bu personele bir yıldır yönetim hatanız dolayısıyla 9 milyon TL maaş ödendiği bilgisi doğru mudur?”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.