logo yeni

calisanlar2 copy

2 VE 24 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi2Bugün (27 Haziran 2019) yayımlanan 41 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile; 2 sayılı Genel Kadro ve Usulü hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde ve 24 sayılı Sözleşmeli Ve İş Mevzuatına Tabi Personele İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinde bazı değişiklikler yapıldı.

41 sayılı Kararnamede, düzenleyici ve denetleyici kurumların sürekli işçi kadroları ile bazı yönetmeliklerin çıkarılması gereken tarihe ilişkin hususlar düzenlendi. Kararname ile yapılan değişiklikler şöyle:

**2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine ilişkin değişiklik

Genel Kadro ve Usulü hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine bir madde eklenerek, düzenleyici ve denetleyici kurumların sürekli işçi kadrolarının iptal, ihdas ve kullanımının nasıl yapılacağı belirlendi.

Buna göre, 5018 sayılı Kanuna ekli (III) sayılı cetvelde yer alan kurum ve kuruluşların (düzenleyici ve denetleyici kurumların) temizlik ile koruma ve güvenlik işlerini yürütmek için gerekli sürekli işçi kadrolarının ihdası, iptali ve kullanılmasına dair hususlar Cumhurbaşkanı kararıyla düzenlenecek.

**25 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesine ilişkin değişiklik

Sözleşmeli Ve İş Mevzuatına Tabi Personele İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin birinci maddesinin birinci fıkrasında bazı yönetmeliklerin çıkarılması gereken süreyi belirleyen ibare değiştirildi.

Buna göre, sözleşmeli ve iş mevzuatına tabi personele ilişkin hususlarda en geç 28 Haziran 2019 tarihine kadar çıkarılması gereken yönetmeliklerin (375 sayılı Kanun Hükmünde Kararnamenin ek 23 üncü, ek 24 üncü, ek 26 ncı, ek 27 nci ve ek 28 inci maddelerinde öngörülen yönetmelikler)  çıkarılması gereken süre uzatıldı ve yeni tarih 31/12/2019 tarihi oldu.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.