logo yeni

KAMU DENETÇİLİĞİNE NE ZAMAN BAŞVURABİLİRİZ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Kamu başdenetçisi ve kamu denetçilerinin belli olmasından sonra, Kamu Denetçiliği Kurumu'na yapılacak başvurularla ilgili tarihler de açıklığa kavuştu.

Kamu Başdenetçisinin Genel Kurul'da, kamu denetçilerinin de Dilekçe Komisyonu ve İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'ndan oluşan Karma Komisyon'da haftaya and içmesi bekleniyor.

Kamu başdenetçisi tarafından 75 kamu denetçiliği uzmanı, 26 Şubat 2013'e kadar atanacak. Kamu denetçiliği uzmanı olmak isteyenlerden, doktorasını tamamlamış üniversite öğretim elemanı olmak veya kamu kurum ve kuruluşlarında görevli olup, mesleğe özel yarışma sınavı ile girilen ve belirli süreli meslek içi eğitimden sonra özel bir yeterlik sınavı sonunda atanmış olmak şartı isteniyor. Kamu denetçiliği uzmanı olarak atanacakların mesleklerinde en az beş yıllık deneyime sahip olmaları gerekecek.

Vatandaşların dilek ve şikayetleriyle ilgili olarak başvurularını Kamu Denetçiliği Kurumu'na, 29 Mart 2013 tarihi itibariyle, yerel yönetimlerin eylem ve işlemleri ile ilgili olarak ise 29 Mart 2014 tarihi itibarıyla yapabilecekleri öğrenildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.