logo yeni

calisanlar2 copy

OHAL İNCELEME KOMİSYONUNUN GÖREV SÜRESİ UZATILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

toplantiOHAL kapsamında ihraç edilenlerin başvurularını değerlendirmek üzere 685 sayılı “Olağanüstü Hal İşlemleri İnceleme Komisyonu Kurulması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname” hükümleri gereği oluşturulan Komisyonun görev süresi 1 yıl uzatıldı.

Komisyonun görev süresinin uzatılmasına ilişkin 2018/259 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı bugün (26 Aralık 2018) yayımlandı.

Komisyonun görev süresi

23 Ocak 2017 tarihinden itibaren iki yıl süreyle görev yapmak üzere kurulmuş olan Komisyonun görev süresi, Cumhurbaşkanı tarafından gerek görülmesi halinde süre bitiminden itibaren birer yıllık sürelerle uzatılabiliyor.

Komisyonda görevli olanların mali hakları

Komisyon 7 üyeden oluşuyor. Komisyonda görevlendirilen üyelerm mali ve sosyal haklarını kurumlarından almaya devam ediyor.

Öte yandan üyelere, kurumlarınca mali haklar kapsamında bir ayda yapılan toplam ödeme tutarı ile (142.000) gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunan tutar arasındaki fark, damga vergisi hariç herhangi bir vergi ve kesintiye tabi tutulmaksızın ve görev yaptıkları süreyle orantılı olmak üzere ayrıca her ay ilave ücret ödeniyor.

Komisyon çalışmaları kapsamında sekretaryada görevlendirilenlere her ay (11.000) gösterge rakamının memur aylık katsayısıyla çarpımı sonucu bulunan tutarı geçmemek kaydıyla ilave ücret ödeniyor.

2018 yılının ikinci yarısı için geçerli olan memur aylık katsayısı "0,11794"dir.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.