logo yeni

calisanlar2 copy

SAATLER İLERİ VEYA GERİ ALINACAK MI?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

cumhurbaskanligi2Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan ileri saat uygulamasının devam ettirilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı yayımlandı.

1 Ekim 2018 tarihli ve 139 sayılı Cumhurbaşkanı Kararıyla; gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulaması (tüm yıl yaz saati, GMT+3), her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Bu Karar göre, halen geçerli olan saat uygulaması, ileri veya geri alınmadan her yıl aynı şekilde uygulanmaya devam edecek.

Bugün yayımlanan Karar

1/10/2018 TARİHLİ VE 139 SAYILI CUMHURBAŞKANI KARARININ EKİ

KARAR

İleri saat uygulaması

MADDE 1- (1) Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta uygulanan mevcut ileri saat uygulamasının (tüm yıl yaz saati, GMT+3), her yıl, yıl boyu sürdürülmesi kararlaştırılmıştır.

Yürürlükten kaldırılan düzenleme

MADDE 2- (1) Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla yaz saati uygulanması hakkındaki 23/10/2017 tarihli ve 2017/10921 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı yürürlükten kaldırılmıştır.

Yürürlük

MADDE 3- (1) Bu Karar yayımı tarihinde yürürlüğe girer.

Yürütme

MADDE 4- (1) Bu Karar hükümlerini Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı yürütür.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.