logo yeni

calisanlar2 copy

2 SAYILI CUMHURBAŞKANLIĞI KARARNAMESİ ÇIKTI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

kadro32 sayılı “Genel Kadro ve Usulü Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi” Resmi Gazete’nin bugünkü (10 Temmuz 2018) sayısında yayımlandı.

Bu Kararname ile;

5018 sayılı Kamu Malî Yönetimi ve Kontrol Kanununa ekli (I), (II) ve (IV) sayılı cetvellerde yer alan idareler ile bunlara bağlı döner sermayeli kuruluşlar, kanunlarla veya Cumhurbaşkanlığı kararnameleriyle kurulan diğer idareler, fonlar ve kefalet sandıklara ait kadro ve pozisyonların ihdası, iptali ve kullanılmasına dair esas ve usuller düzenlendi.

Kadrolar Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle ihdas edilecek.

Cumhurbaşkanlığına bağlı, ilgili veya ilişkili kuruluşları veya bakanlıklarca hazırlanan kadro ihdas teklifleri incelenmek üzere, Strateji ve Bütçe Başkanlığı ile Devlet Personel Başkanlığına gönderilecek. Bu kuruluşların görüşleri aynen eklenerek hazırlanacak Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi taslağı Cumhurbaşkanlığına sunulacak.

Dolu kadrolarda derece değişikliği Cumhurbaşkanlığınca yapılacak. Boş kadrolarda sınıf, unvan ve derece değişikliği yapma veya iptal etmen işlemleri Cumhurbaşkanınca yapılacak.

2 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin tam metni için tıklayınız …

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.