logo yeni

calisanlar2 copy

BEKLENEN KHK ÇIKMADI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

personel6OHAL uygulamaları kapsamında çıkarılacağı ve kamu görevinden ihraçları da içereceği söylenen KHK henüz çıkmadı.

Başbakan Binali YILDIRIM’ın dün (6 Temmuz 2017) yaptığı açıklamada, ihraçlar da içeren OHAL KHK’sının bu akşam çıkacağını söylemesiyle, dün akşam ve gece dikkatler yayımlanacak Resmi Gazete’lerde oldu.

6 Temmuz 2017 tarihli Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında 699 sayılı KHK yayımlandı. Ancak bu KHK OHAL kapsamında değil, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine uyum düzenlemeleri kapsamında Bakanlar Kuruluna verilmiş olan yetkiye istinaden çıkarıldı. KHK’da, Cumhurbaşkanı ile Cumhurbaşkanı yardımcılarının ve bakanların andiçmesine ilişkin bazı hususlar yer aldı.

İhraçların da yer alacağı bir KHK çıkarılacağının bizzat Başbakan tarafından açıklanması ve bunun yayımlanacağı günün de belirtilmiş olması nedeniyle, şu ana kadar (7 Temmuz 2018 07.30) yayımlanmamış olan söz konusu KHK, bugün içerisinde Resmi Gazete’nin çıkarılacak mükerrer bir sayısında yer alabilir.

Bu yazıya ait tüm haklar Memurunyeri.com'a aittir. "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi kaydıyla içerik kullanılabilir. Link vermeden yapılan alıntılar için yasal takip yapılacaktır.©

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.