logo yeni

ÖĞRETİM ÜYESİ DOLANDIRICILARA 120 BİN LİRA KAPTIRDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Yapılan tüm uyarılara rağmen, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıtarak yüklü miktarda para sızdıran şahısların son kurbanı İTÜ'de görevli bir Doçent oldu. Tüm birikimi olan 120 bin lirayı dolandırıcılara kaptıran öğretim üyesi, polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünde görevli  bir Doçent'i telefonla arayan kimliği belirsiz kişiler, telsiz sesleri eşliğinde kendilerini polis olarak tanıttı. Dolandırıcılar telefonda, "Kimlik bilgileriniz kullanılarak terör örgütü PKK'ya lojistik destek amacıyla malzeme alımı yapılmış, başınız dertte. Operasyon düzenleyeceğiz. Paranın nereye gittiğini öğrenmemiz gerekiyor. Operasyon tamamlanana kadar hesabınızdaki para devlet güvencesinde olacak. Paranızı hemen bize gönderin. Operasyon bittikten sonra paranız size iade edilecek. Eğer söylediklerimizi yapmazsanız siz de suçlu sayılacaksınız. Hem de akademik kariyeriniz tehlikeye girer." dedikleri öğrenildi.

Duydukları karşısında paniğe kapılan Doçent, Kadıköy'deki bir bankaya giderek 120 bin lirayı 2 taksit halinde dolandırıcıların hesabına yatırdı. Bir süre sonra durumu öğrenmek için dolandırıcıları arayan öğretim üyesi, kimseye ulaşamayınca dolandırıldığını anladı ve panik içinde Kadıköy İskele Polis Merkezi'ne gelerek zanlılardan şikayetçi oldu.

Gönderilen 120 bin liranın Mersin'deki bir banka şubesinden çekildiği belirlendi. İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri dolandırıcıları yakalamak için çalışma başlattı.

haber7

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.