logo yeni

ÖĞRETMENLERİN SORUNUNA 7 ÇÖZÜM ÖNERİSİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Partisinin genel merkezinde öğretmenlerle bir araya gelen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, öğretmenlerin sorunlarına değinerek çözüm önerileri sundu.

MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre Bahçeli, parti genel merkezinde öğretmenlerle bir araya geldi. Öğretmenler Günü'nü kutlayan Bahçeli, öğretmenlik mesleğine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Millet Mektepleri'nin açılışı ve Atatürk'ün başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım'ın 1981 yılından beri de Öğretmenler Günü olarak kutlandığını belirten Bahçeli, ''Öğretmenlerimizi hatırlamak için yılın bir gününe sığınmak elbette doğru değildir. Üzerlerimizdeki emek ve hakları çok fazla olan öğretmenlerimizi her zaman için saygıyla anmak bizim hem manevi hem de insani bir görevimizdir. Öğretmen gelecek nesillerin mimarı, gelecekteki ülke fotoğrafının hazırlayıcısıdır.” dedi.

Öğretmenlerin taleplerinin her zaman dinlenmesi ve karşılanması gerektiğini de söyleyen Bahçeli, meselenin yalnızca parasal boyutunun olmadığını, eğitim sisteminin ve öğretmenlerin çok yönlü bir reforma ve iyileştirmeye tabi tutulmaları gerektiği görüşünü dile getirdi.

Öğretmenlere yönelik yapılacak her iyi ve olumlu düzenlemenin yanında ve arkasında duracaklarını ifade eden Bahçeli, öğretmenlerin sorunlarının çözümü için şu önerileri bulundu:

“1- Yetersiz ve komik bir hal alan ek ders ücretlerinin yükseltilmesi ve tatillerde de verilmesi,

2- Öğretmenlerin yıpranma tazminatı almaları,

3- Eğitim ve öğretim tazminatının yükseltilmesi,

4- Öğretmen taban aylığının ve özel hizmet tazimatının artırılması,

5- Büyük şehirlerde lojman imkanının sağlanması,

6- Ücretli öğretmenliğin çoğalan sorunlarının bitirilmesi ve atama bekleyen tüm öğretmenlerin kadroya alınmaları,

7- Aday öğretmenlerin atanmasıyla ilgili engellerin ortadan kaldırılması

gerekmektedir.”

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.