logo yeni

DOKTOR DARP ETMEK 2 BİN LİRA

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde kadın doktoru darp ettiği iddiasıyla yargılanan Kaymakam Muhammed Gürbüz'e 2 bin lira para cezası verildi.

Diyarbakır 6. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, halen Muş'un Malazgirt Kaymakamı olan eski Kocaköy Kaymakamı Gürbüz ile darp edildiği iddia eden doktor Bahar Tekin katılmadı.

Duruşmada, Tekin'in avukatı Uğur Kaşhan, dava dosyasında beyanı bulunan tanık Savaş Çal'ın ifadesinden sanığın müştekiyi darp ettiğinin anlaşıldığını savunarak, sanığın cezalandırılmasını talep etti.

Mahkeme verdiği kısa bir aranın ardından Kaymakam Gürbüz'ün 'Kasten yaralama' suçunu işlediğine karar vererek, sanığa 2 bin lira para cezası verdi.

Mahkeme, sanığa, CMK 231/8 Maddesi gereğince 5 yıl adli denetim süresi belirlenmesine, denetim süresi içerisinde takdiren yükümlülüğe tabi tutulmamasına ve yargılama giderleri ile avukat ücretlerinin de Kaymakam Gürbüz'den alınmasına karar verdi.

Diyarbakır'ın Kocaköy ilçesinde 24 Nisan 2011'de görevli doktor Bahar Tekin'in, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Naci Akdamar'ın hasta olan babasının evine gitmediği gerekçesiyle Kaymakam Muhammed Gürbüz tarafından darp edildiği iddia edilmişti.

mynethaber

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.