logo yeni

“SOSYAL YARDIMLAŞMA PARALARI” YOK OLMUŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Başbakanlık Koruma Dairesi’nde çalışan polislerden “sosyal yardım” diye toplanan paraların kayıp olduğu iddia edildi.

Konuya ilişkin haber gerçekgündem internet sitesinde yer aldı. Başbakanlık Koruma Dairesi’nde çalışan polislerden 'sosyal yardım' diye toplanan yüz binlerce liranın kayıp olduğunun öğrenildiğinin ve polislerin hatıra olarak bile hediye almadıklarının belirtildiği haberde;

“Başbakanlık Koruma Dairesi’nde çalışan ancak daha sonra çeşitli illere atanan polislerin şikayeti sonucunda yapılan araştırmada polislerden toplanan yüz binlerce liranın kaybolduğu ortaya çıktı.

Edinilen bilgilere göre 2008 yılından beri Başbakanlık Koruma Dairesi’nde çalışan polislerden 'sosyal yardım' adı altında para kesiliyor. Her ay polislerden 10, amirlerden 20 lira toplanan paralar bir havuzda biriktiriliyor ve evlenen, çocuğu olan, hastalanan polislere küçük hediyeler alınıyor. Ancak toplanan paralar ile yapılan harcamalar arasında ciddi farklılıklar olduğu belirlenmiş durumda.” ifadeleri de yer aldı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.