logo yeni

EMEKLİLERİN PROMOSYON ÖDEMELERİNDE AYRINTILAR NETLEŞİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekli 5Emeklilerin promosyon ödemeleri 1 Mart 2017 tarihinden itibaren yapılması bekleniyor. Ancak ödemeler 3 ay boyunca devam edecek, yani 1 Martta 11.5 milyon emekli ödemesine kavuşamayacak.

Ödeme tarihi

Ödeme sırası belirlenirken emeklilerin T.C. kimlik numarasının son rakamı esas alınacak. Buna göre kimlik numarasının son rakamı 9-7-5 olanlara Mart'ta, 3-1-8 olanlara Nisan'da, 6-4-2-0 olanlara ise Mayıs'ta ödeme yapılacak.

Promosyon ödeme günü

Promosyonlar emeklinin maaş aldığı gün banka hesabına yatırılacak.  Yani her ayın 21'inde maaş alan bir kişi maaşıyla birlikte promosyonunu da 21 Mart'ta alacak. Maaşa ilave promosyon 300-450 lira arasında olacak.

Promosyon miktarı

Maaşı 1000 liranın altında olan 2.3 milyon emekliye 300 lira, 1000-2000 lira arası olan 8.5 milyon emekliye 375 lira, 2000 lira üzerinde olan 791 bin emekliye 450 lira promosyon ödenecek. Ancak promosyon almak isteyen emeklilerin bankaya giderek promosyon sözleşmesi imzalaması gerekecek. Aksi durumda sözleşme imzalamayan emekli promosyon alamayacak.

Sosyal Güvenlik Kurumundan yapılan duyuruya göre, promosyon için protokol imzalanan bankalar şunlar:

Ziraat Bankası, İş Bankası, Yapı Kredi, ING, Akbank, Burgan, Vakıfbank, TEB, Garanti, QNB Finansbank, Şekerbank, Halkbank, Fibabank, PTT, Denizbank, ICBC Turkey.

Vefat eden emeklinin eşi ile yetim çocuklarına da promosyon ödenecek. Ancak bu hesap maaş bağlama katsayısına göre değişecek.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.