logo yeni

BİLET YARDIMI UYGULAMASINA SON VERİLDİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Adli ve idari yargı birimlerinde çalışan personele ödenmekte olan bilet yardımı, 2013 yılından itibaren ödenmeyecek.

Adalet Bakanlığı, Cumhuriyet Başsavcılıkları Komisyon ve Bölge İdari Mahkeme Başkanlıklarına bir yazı göndererek “Adli ve İdari Yargı birimlerinde çalışan personele hukuki ve ekonomik sebeplerle genel bütçe veya işyurtları bütçesinden 2013 yılından itibaren ulaşım için bilet yardımı yapılmayacaktır.” dedi ve bu konuda ödenek talep edilmemesini istendi.

Adalet Bakanlığı’nın, ulaşım yardımlarını kaldırmaya yönelik bu işlemi Türk Büro-Sen tarafından tepkiyle karşılanırken, bu durumun sorumlusunun Büro Memur-Sen olduğu ileri sürüldü.

Türk Büro-Sen tarafından “Kazanılmış haklara bir saldırı daha!” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Adalet Bakanlığı’nın genelinde sözde yetkili sendika Büro Memur-Sen ulaşım yardımları kaldırılırken neredeydi?
Bakanlık’ta yetkili sendika olarak, Ekim 2012 tarihinde, Bakanlık yetkilileri ile yaptıkları Kurum İdare Kurulunda, ulaşım yardımının kaldırılmasını mı kararlaştırdılar?

Altına imza attıkları Kurum İdari Kurulu kararlarında ulaşım yardımlarının ödenmesine devam edilmesi, personelin tamamına ödenmesi gibi bir talepleri metinde yer almamaktadır.

Adli yargı çalışanlarını, maaş promosyonlarında sattıkları gibi ulaşım yardımlarının kaldırılması konusunda da kamu idaresi ile işbirliği yaptıkları ortadadır.

Adalet çalışanlarını, aldatıp kandırmaya yönelik vaatleriyle sendikalarına üye kaydı yaparak, Bakanlıkta yetkili sendika olan, sonrada Promosyon ihalesinde pazarlayan şimdide ulaşım yardımını kaldırılmasına taraf olan sözde sendikadan Adalet çalışanlarının beklentisi kalmamıştır.

Başta Adalet Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarda çalışan kamu görevlileri olmak üzere bütün çalışanlara açık çağrıda bulunuyoruz.

İktidar yandaşı, sendikal mücadeleden uzak, sözde sendika ve konfederasyonu halkın ve kamu çalışanların yararına olmayan hükümet politikalarını, şartsız destekleme ve o politikaları kamuoyunda meşrulaştırma görevi üstlenmiştir.

Bu sözde sendika ve konfederasyonu yetkili oldukları sürece bakılacak olursa, her geçen gün hak kayıplarımızın arttığı görülecektir.
Sırada ise kamu çalışanlarının iş güvencesini kaldırmak, siyasetçinin iki dudağının arasında siyasetçilerin siyasi ikballerine kul köle olacak kamu çalışanı projesi planlanmaktadır.

Türk Büro-Sen ve Konfederasyonumuz Türkiye Kamu-Sen haksızlıklara karşı her türlü meşru eylemlilik süreci içerisinde olacağını komu oyuna saygı ile duyuruyoruz.”

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.