logo yeni

İHRAÇ EDİLEN BAZI HAKİM VE SAVCILARIN İTİRAZLARI KARARA BAĞLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

adalet 4FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibat ve iltisakı bulunduğu değerlendirilerek, haklarında HSYK tarafından meslekten çıkarma kararı verilen Hakim ve Cumhuriyet Savcılardan bazılarının yeniden inceleme talepleri HSYK tarafından karara bağlandı.

Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu Genel Kurulu, 27/12/2016 ilâ 29/12/2016 talihleri arasında yaptığı toplantılar neticesinde, 29/12/2016 tarih ve 2016/446 sayılı Kararıyla, meslekten çıkarılan bazı Hakim ve Cumhuriyet Savcılarına yönelik yeniden inceleme taleplerini Karara bağladı.

15/07/2016 tarihinde gerçekleştirilen darbe girişimi sonrası ilan edilen OHAL kapsamında çıkarılan 667 sayılı KHK’nın 3 üncü maddesi hükümleri çerçevesinde, HSYK tarafından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüyle irtibat ve iltisakı bulunduğu değerlendirilen toplam 3659 Hakim ve Cumhuriyet Savcısı meslekten çıkarılmıştı.

Meslekten çıkarılanların yeniden inceleme taleplerinden bazılarını değerlendiren HSYK;

*Bazı hakim ve Cumhuriyet savcıları tarafından ya da vekillerince yapılan itiraz başvurularını, meslekten çıkarma kararlarının  yerinde olduğu ve değiştirilmelerine yer olmadığı gerekçesiyle REDDETTİ.

*Meslekten çıkarılmış olan bazı hakim ve Cumhuriyet savcıları tarafından yapılan itiraz başvurularını, meslekten çıkarma karalarına karşı yasal süresi içinde (10 gün) başvuruda bulunulmadığı gerekçesiyle REDDETTİ.

HSYK’nın ilgili Kararı için tıklayınız …

 

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.