logo yeni

EMEKLİNİN ALACAĞI PROMOSYON MİKTARLARI AÇIKLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

emekliBaşbakan Binali Yıldırım emeklilere verilecek promosyon miktarlarını açıkladı.

Uzun süredir emeklilerin beklediği promosyon konusundaki açıklama Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı.

Yıldırım açıklamasında, "Bin lira altında emekli maaşı alanlara tek seferde 300 TL, bin lira ile 2 bin lira arasında maaş alanlara 375 TL, 2 bin lira üzeri maaş alanlara ise 450 TL ödeme yapılacak" dedi.

Başbakanın konuya ilişkin açıklaması şöyle:

"Bildiğiniz gibi asgari ücretler yüzde 10'a yakın arttırıldı. Bu yıllık enflasyonun üstünde bir artıştır. Gönül ister ki daha çok yapalım, ülkemiz geliştikçe arttıracağız. Emeklilerimiz için de onların iyi yaşayabilmeleri tek hedefimiz. Bin lira altı maaş alanlara tek seferde 300 lira, bin lira iki bin lira arasında alanlar tek seferde 375 lira, 2 bin üzerine alanlara 450 lira alanlara tek seferde ödeme yapılacak. Emekli maaşlarını bankalara yatırıyor devlet ama bankalar parayı hesapta tutuyor bu nedenle devlet böyle bir alternatif sağladı. 11 buçuk milyonun 8 buçuk milyonu 1000-2000 aralığındalar ve onlar 375 lira alacaklar.

3 yıl hesapların bankanın içinde tutulması karşılığında ödeme tek seferlik olacak. Bankalarımızın da fedakarlık yapmalarıyla böyle bir sonuç elde edildi. Onlara da teşekkür ediyoruz."

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.