logo yeni

2017 YILI MERKEZİ YÖNETİM BÜTÇESİ YAYIMLANDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas22017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu, 24 Aralık 2016 tarihli ve 29928  (Mükerrer) sayılı Resmi Gazete’de yayımlandı.

Atama yapılacak kadro sayısının, bazı istisna atamalar dışında toplam 9.000 olarak belirlendiği 2017 Yılı Merkezi Bütçe Kanununda, kamu çalışanlarına ilişkin bazı ödeme unsurlarında da küçük artışlar yapıldı.

Bazı atamalar hariç olmak üzere, açıktan ve nakil suretiyle  2017 yılında Devlet memuru (5.000) ve öğretim elemanı (4.000) kadrolarına yapılacak atama sayısı toplamı "9.000" olacak. Öğretim üyesi kadrolarına, emniyet ve silahlı kuvvetler kadrolarına yapılacak atamalar, engelli atamaları, hakim ve savcı atamaları, doktor atamaları, sözleşmeli personel atamaları gibi atamalara ilişkin sayılar bu sayıya dahil olmazken; Gen çlik ve Spor Bakanlığı, Spor Genel Müdürlüğü ile Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğüne ait kadrolara diğer kamu kurum ve kuruluşlarından yapılacak naklen atamalar da 9.000 sayısına dahil olmayacak.

2017 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ve Eki Cetveller tıklayınız ...

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.