logo yeni

TAŞERONA KADRO NE DURUMDA?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseronKamuda çalışan 720 bin taşeron işçiye kadro verilmesine ilişkin çalışmaların ne durumda olduğu Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’a soruldu.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası bu konuda yaptığı açıklamada alt işverende çalışan işçilerin kamuya alımının bir miktar daha değerlendirmeye ihtiyaç olduğunu belirtti.

Kurtulmuş, taşeronlarla ilgili olarak verilen sözler çerçevesinde özel sözleşmeli personel istihdamına imkan sağlayan bir takım düzenlemelerin gündeme getirileceğini belirterek, “Hükümetler arasında devamlılık vardır. O zaman yapılan çalışmalar duruyor. Bugün gündeme gelen konu da yeni bir denemedir. 720 bin vatandaşımızı şu an itibarıyla ilgilendiren bir karar. Öyle bir uygulama yapmak durumundayız ki hem vatandaşlarımızın beklentilerini karşılayalım hem de devletin çekemeyeceği bir yükü kamunun üzerine koymayalım. Titizlikle bunlar çalışıldı. Son noktaya gelse teferruatıyla bilgilendirirdim ama çerçevesi konuşuldu. İnşallah bu anlamda adımlar atılacak. Önümüzdeki süreçte de bu paketle ilgili detaylar da kamuoyuyla paylaşılacaktır." ifadelerini kullandı.  

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.