logo yeni

SHÇEK TARAFINDAN YETİŞTİRİLEN 477 KİŞİ MEMUR OLACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Sağlık Bakanlığı, 08.12.2012 tarihinde yapacağı sınavla, çeşitli unvanlarda 477 kadroya açıktan atama yoluyla SHÇEK Genel Müdürlüğü tarafından yetiştirilenler arasından personel alacak.

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarından Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu, Türk halk Sağlığı Kurumu Taşra Teşkilatlarında boş bulunan çeşitli unvanlarda 477 kadroya açıktan atama yoluyla 657 sayılı Devlet memurları Kanununa tabi memur statüsünde çalıştırılmak üzere 2828 sayılı SHÇEK Genel Müdürlüğü tarafından yetiştirilenler için 08.12.2012 tarihinde sınav yapacak.

Sınava, Korumaya Muhtaç Çocukların İşe Yerleştirilmesine İlişkin Tüzüğün 3.maddesine göre korunma Kararı alınmış olup; reşit oluncaya kadar sosyal hizmet kuruluşlarında kalmış, bir koruyucu aile yanına yerleştirilmiş veya ayni/nakdi yardım yapılarak ailesinin yanına gönderilmiş korunmaya muhtaç çocuklar başvurabilecek.

Sınava başvuran adayların sınav müracaat tarihi itibariyle atama yapılacak kadrolar için aranan genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir.

Adayların sınava başvuru işlemleri, sınav başvuru merkezlerine gidilerek (İl Sağlık Müdürlüğü) internet adresi üzerinde bulunan “sınav başvuru ekranından” TC KimlikNumarası ile yapılacaktır.

Dilekçe veya pasta yoluyla yapılan başvurular kabul edilmeyecek.

Adaylar, öğrenim ve unvan durumlarına göre belirlenen kadrolara müracaat edebileceklerdir.

Sınav 08.12.2012 tarihinde Cumartesi günü Ankara Eğitim ve Dinlenme Tesisi (Hekimevi) Prof. Dr. Nusret Fişek Cd. No: 41 Kurtuluş Parkı Vedat Dalokay Nikah Salonu Karşısı Sıhhiye/Ankara adresinde yapılacak.

Sınav sonuçları 14.12.2012 tarihinde  http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde duyurulacak.

Atama yapılacak yerler belirlenerek 07.01.2013 tarihinde http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde yayınlanacak.

Adaylar yayınlanacak yerlerden en fazla 5 tercih, 5 boş yerin bulunmaması halinde ise en fazla ilan edilen yer sayısı kadar tercih yapabilecek.

Yerleştirme işlemleri adayların puan ve tercih durumuna göre yapılacak. Tercihlerine yerleşemeyen adaylar, boş kalan yerlere genel kura ile yerleştirilecek.

Kura tarihi, yeri ve saati http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek ve noter huzurunda çekilecek ve sonuçları aynı gün  http://yonetim.sb.gov.tr internet adresinde ilan edilecek.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.