logo yeni

MİT'TE FETÖ OPERASYONU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

isten atilmaFETÖ-PDY soruşturması kapsamında 87 MİT personeli görevinden ihraç edildi.

Darbe girişimi sonrasında, tüm kurumlarda yaşanan soruşturmaların benzeri Milli İstihbarat Teşkilatında’ da gerçekleşmişti. Bu kapsamda açığa alınan 141 Milli İstihbarat Teşkilatı personelinden 100'ü hakkındaki soruşturma tamamlanırken, 87 personel memuriyetten ihraç edildi. İhraç edilenlerden 52'si hakkında hazırlanan dosya savcılığa gönderilerek suç duyurusunda bulunulduğu öğrenildi.

Milli İstihbarat Teşkilatında, 15 Temmuz sonrasında açığa alınan 141 personelden 100'ünün soruşturması tamamlandı. Görevlerinden uzaklaştırılan personelden, soruşturması tamamlanan 100 kişiden 87'si, 667 sayılı Kanun Hükmünde Kararname gereği kamu görevinden uzaklaştırıldı. Memuriyetten çıkarılan 87 kişi başka bir devlet kurumunda çalışamayacak. İhraç edilen 87 kişinin 52'si hakkındaki sorgulama sonuçları ve delillerden oluşan dosyalar savcılığa gönderilerek bu kişiler hakkında suç duyusunda bulunuldu. Açığa alınan 41 personel hakkındaki soruşturmanın da yakında tamamlanacağı bildirildi.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.