logo yeni

TAŞERONA KADRO KONUSUNDA ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI NE DEDİ?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

mehmet muezzinogluÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet MÜEZZİNOĞLU, gazetecilerin soruları üzerine, kıdem tazminatı ve taşeron işçilerle ilgili de açıklama yaptı.

“Kıdem tazminatında adaletin sürdürülebilirliğin olduğu bir çerçeveyi henüz oluşturabilmiş değiliz. Önümüzdeki hafta taraflarla görüşeceğiz.” diyen MÜEZZİNOĞLU, taşeron işçilerle ilgili olarak da şunları söyledi:

"Türkiye'nin çalışan veya kamu çalışanı için önemli bir konu başlığı. Bugün geldiğimiz noktada kamu çalışanı, memur, işçi, geçici işçi, sözleşmeli işçi gibi karmaşık birbiri arasında uyumsuzluğu yoğun olan bir yapımız var. Kamu personeli reformunu bir bütün olarak ele almak gerekir. Sistemi yeniden kurgulayan, A'dan Z'ye yeniden kamu çalışanı statüleriyle şekillendiren bir yapıyı çalışıp da üçüncül bakışın ayaklarına koyabilsek çalışan da ülke de çok rahat edecek."

Öte yandan, çalışma hayatının çok farklı alanlarıyla çok farklı sıkıntılarının bulunduğunu da belirten Bakan, "Bu anlamda bu yükü arttıran bir bakışı 'hızla bunu mu yapalım, yoksa hızla bir kamu personel reformunu başararak bütün hepsinin bunun içinde çözmek mi daha doğru?' İkinci söylediğim daha doğru ama daha zor. Onu hükümet olarak değerlendireceğiz, süreci ona göre şekillendireceğiz. Hükümetin şu anda bakış açısına göre ben yol haritamı belirleyeceğim." ifadelerini de kullandı.

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.