logo yeni

SAĞLIK BAKANINDAN YENİ PERSONEL ALIMI VE FETÖ SORUŞTURMASINA İLİŞKİN AÇIKLAMALAR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

recep akdagSağlık Bakanı Recep Akdağ, sağlık personeli alımlarına ilişkin ilk atamanın 6 bin kadro ile eylülde yapılacağını ve yıl sonuna kadar toplam atamanın ise 15 bini geçeceğini belirtti.

15 bini geçecek alım

Bakan Akdağ, en çok hemşire alımı yapacaklarını belirterek, “Ancak bunun yanında ebe, fizyoterapist, psikolog ve teknisyen alımı da yapacağız. 4 bin 500 kişilik bir kadroda Maliye Bakanlığı’ndan vize bekliyoruz. Oradan da vize gelince ekim ya da kasım ayında ilana çıkacağız. Ekim ve aralık aylarında ise 2 bin 600 doktor alınacak. 2 bin kişilik ilave kadro için de Maliye Bakanlığı'na yazı yazdık. 6 bine yakını hemen ilan ediyoruz, 6 bine yakın da yılın sonuna kadar atamayı planlıyoruz. Bu yıl sonuna kadar 15 bini geçecek bir alım yapacağız” dedi.

7 bin personel inceleniyor

Recep Akdağ, darbe girişimi sonrası açığa alınan sağlık personelinin bir kısmının ihracının Kanun Hükmünde Kararname ile yapıldığını, ayrıca açığa alınanlarla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda ise bir kısmının görevine iade edildiğini belirterek, şöyle konuştu:

“4 bin kişinin incelemeleri devam ediyor. Bunun dışında da henüz açığa almadığımız 3 bine yakın da incelemeleri devam eden bir grup var. Bu listelerin içine masumların girmemesi lazım. Teraziyi çok iyi dengelemek gerekiyor. Yargı, silahlı kuvvetler, eğitim ve polise kıyasla sağlıkta o kadar yoğunlaşmamış görünüyorlar. Bizim ilk değerlendirmelerimiz böyle ama çalışmalarımız da devam ediyor.”

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.