logo yeni

11.285 ÖĞRETMEN AÇIĞA ALINDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

ogretmen 2Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, bölücü terör örgütüyle bağlantısı tespit edilen 11 bin 285 personel açığa alındı.

Başbakan Binali Yıldırım geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, bölgede terörle iç içe olduğu düşünülen 14 bin öğretmenin açığa alınacağını açıklamıştı. Başbakan Yıldırım açıklamasında, “Gençlerimizi artık bu terörün pençesinden kurtarmamız lazım. Terörle mücadelede asla geri adım yok. Terör örgütleriyle her yönüyle topyekün bir mücadele yapılacak. Bu bölgede görev yapan, terörle bir şekilde iç içe olmuş 14 bin öğretmen olduğu tahmin ediliyor. Ancak bunların ne kadarının doğrudan terör örgütüyle ilişkili olduğu, ne kadarının olmadığı yapılacak incelemelerle, soruşturmalarla ortaya çıkacak. Bayramdan sonra okullar açılıyor, Milli Eğitim Bakanımız ile konuştuk, tedbir olarak üzerinde şüphe bulunan, gerekli tespitleri yapılan bütün öğretmenler açığa alınacak, yeni ders döneminde bunlara görev verilmeyecek. Bunun yerine yeni baştan öğretmenlerimizi buraya göndereceğiz." İfadelerini kullanmıştı.

Açığa alınan personel arasında terör örgütleriyle bağı kesinleşenlerin, FETÖ'cü personelde olduğu üzere KHK ile görevine son verileceği tahmin ediliyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.