logo yeni

FETÖ’CÜLER OPERASYON İKRAMİYESİ ALAMAYACAK

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas 10OHAL uygulamaları kapsamında alınacak tedbirler kapsamında çıkarılan 673 sayılı KHK’ya göre, uyuşturucu operasyonlarından kaynaklanan ikramiyeler bazı kişilere ödenmeyecek.

FETÖ’cüler ikramiye alamayacak

Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı olanlara, uyuşturucu kaçakçılığına ilişkin operasyonlarda görev aldıkları için ödenmesi gereken ikramiyeler ödenmeyecek.

673 sayılı KHK’ya göre, terör örgütlerine veya Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara üyeliği, mensubiyeti, iltisakı veya irtibatı olanlara, Kaçakçılıkla Mücadele Kanunu kapsamında 1/5/2014 tarihinden önce yapılmış olan uyuşturucu operasyonlarından dolayı 1 Eylül 2016 tarihinden sonra herhangi bir ikramiye ödemesi yapılmayacak.

İkramiye ödemesi

5607 sayılı Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa göre, uyuşturucu madde ve uyuşturucu madde elde etmek amacıyla ekilen bitki yakalamalarında da, muhbirlere ve elkoyanlara ikramiye ödeniyor.

Kanun kapsamında yapılan ikramiye ödemelerinde muhbirler için herhangi bir miktar sınırlaması bulunmazken, el koyan kişilere ödenecek ikramiyenin tutarı ise olay başına 30.000 gösterge rakamının aylık katsayısıyla çarpımı tutarını ve bir yılda ise 120.000 gösterge rakamının aylık katsayısıyla çarpımı tutarını geçemiyor. Geçerli olan katsayıya göre, el koyanların her birine yılda 11.191 TL ikramiye ödenebiliyor.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.