logo yeni

BAZI KURUMLARA AİT KAPATMA KARARI KALDIRILDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

teskilat2OHAL uygulamaları kapsamında alınan tedbirlere ilişkin çeşitli düzenlemeler içeren 667 sayılı KHK ile kapatılması kararlaştırılan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtlarından bazıları kapanmayacak.

Ülke genelinde ilan edilmiş olan OHAL kapsamında, darbe teşebbüsü ve terörle mücadele için alınması zaruri olan tedbirlere ilişkin düzenlemeler içeren ilk KHK (667), özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtlarından bazılarını, Fethullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlendiği gerekçesiyle 23 Temmuz 2016 tarihinden geçerli olarak kapatmıştı.

1 Eylül 2016 tarihinde yayımlanan KHK (673) ise,  667 sayılı KHK ile kapatılmış olan özel öğretim kurum ve kuruluşları ile özel öğrenci yurtlarından bazılarının kapatılması kararını geri aldı.

673 sayılı KHK'da yer alan hükümlere göre;

*53 adet özel öğretim kurum ve kuruluşu ile 1 adet özel öğrenci yurdu, 667 sayılı KHK ekinde yer (II) sayılı listeden çıkarıldı.

*667 sayılı KHK'nın hükümleri, söz konusu kurumlar bakımından 23/7/2016 tarihinden geçerli olmak üzere ortadan kalktı.

Sitemizden yapılan alıntılara "memurunyeri.com" şeklinde aktif link verilmesi gereklidir.

memurunyeri

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.