logo yeni

ÜNİVERSİTELERDE FETÖ OPERASYONU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

yokYükseköğretim Kurulundan(YÖK) yapılan açıklamaya göre, FETÖ ile bağlantılı olduğu tespit edilen 5.342 personel görevden alındı.

FETÖ-DPDY darbe girişimi sonrasında başlayan görevden uzaklaştırmalar kapsamında, üniversi personeli arasında da görevden almalar oldu. YÖK'ün açıkladığı rakamlara göre bu kapsamda, üniversitelerde çalışan 5 bin 342 personele işten el çektirildi.

Yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:

""Devlet ve vakıf üniversitelerimizde toplam 5 bin 247 akademik personele ilişkin işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda 4 bin 225 kişi hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Devlet ve vakıf üniversitelerimizde toplam bin 545 idari personele ilişkin işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda bin 117 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Toplamda 6 bin 792 akademik ve idari personel hakkında işlem başlatılmış olup, bunlardan toplamda 5 bin 342 personel hakkında görevden uzaklaştırma kararı alınmıştır. Hukuki çerçeveden ayrılmadan, büyük bir sürat ve titizlikle gerçekleştirilen bu süreçlere ilişkin kamuoyunu bilgilendirmeye devam edeceğiz."

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.