logo yeni

DİYANET'TE İKİNCİ DALGA GERÇEKLEŞTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

diyanet isleri baskanligiDiyanet İşleri Başkanlığı, FETÖ-PDY bağlantısı sebebiyle 620 personelin daha görevden uzaklaştırıldığını açıkladı.

Başkanlığın açıklamasına göre, merkez, taşra ve yurt dışı teşkilatında her kademede görev yapan personelden darbe girişiminde bulunan FETÖ/PDY ile ilişkili 620 görevli, din hizmetlerinin toplumsal hassasiyeti dikkate alınarak haklarında inceleme ve soruşturma yapılmak üzere görevlerinden uzaklaştırıldı.

Diyanet bu çerçevede görevden alınanlarını unvanlarını ise şöyle duyurdu:

3 il müftü yardımcısı, 19 ilçe müftüsü, 32 vaiz, 4 cezaevi vaizi, 299 imam-hatip, 145 Kur'an kursu öğreticisi, 69 müezzin kayyım, 2 şube müdürü, 1 ayniyat saymanı, 2 eğitim görevlisi, 5 hizmetli, 1 laborant, 3 memur, 1 murakıp, 2 mühendis, 7 şef, 2 şoför, 2 tekniker, 21 veri hazırlama kontrol işletmeni (VHKİ)

Diyanet İşleri Başkanlığı FETÖ kapsamında geçtiğimiz günlerde 492 personeli görevden uzaklaştırmıştı. Bugün açıklanan rakam ile birlikte Diyanetin açığa aldığı personel sayısı bin 112'ye ulaştı.

Ayrıca, başkanlığın bu konuda oluşturduğu komisyonların kapsamlı çalışmalarını sürdürdüğü bildirildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.