logo yeni

GÜMRÜK VE BDDK'DA GÖREVDEN ALMALAR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

gumruk ve ticaret bakanligiGümrük ve Ticaret Bakanlığında FETÖ terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar kapsamında 176 kişi görevden alındı.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı

Söz konusu terör örgütüyle bağlantılı tüm kişi, kurum ve kuruluşlarla etkin şekilde mücadele edilmesi ve bu örgütün bütün faaliyet alanlarının ortadan kaldırılması gerektiği vurgulanan Bakanlık açıklamasında, bugüne kadar yapılan çalışmalar ve değerlendirmeler sonucunda müsteşar yardımcısı, genel müdür, genel müdür yardımcısı, daire başkanı, bakanlık müşaviri, yurt dışı gümrük müşaviri, gümrük ve ticaret bölge müdürü, ticaret i̇l müdürü, gümrük müdürü, şube müdürü, şef ve memurlardan olmak üzere toplam 176 kişinin açığa alındığı bildirildi.

BDDK

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunda (BDDK), 86 meslek personeli görevden uzaklaştırıldı.

BDDK kaynaklarından elde edilen bilgilere göre kurum, FETÖ ile irtibatlı kamu personeline yönelik yürütülen çalışma kapsamında, 86 meslek personelini görevden uzaklaştırdı.

Görevden uzaklaştırılan personelin ikisinin daire başkanı, birinin başkan müşaviri, diğerlerinin de murakıp ve uzman olduğu belirtildi.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.