logo yeni

ÖĞRETMENE MEMUR OL DENİLİRKEN KAYIRMACILIK YAPILMAMIŞ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’nın(Eğitim-İş), öğretmenlerin memur kadrolarına geçirilmeleri konusundaki sorusuna, Milli Eğitim Bakanlığı “teklif özür durumundan atanamayan tüm öğretmenlere yapılmıştır” şeklinde cevap verdi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası'nın internet sitesinde yer verilen açıklamada, “Yaptığı her türlü işlemi haksızlık ve hukuksuzlukla dolu Milli Eğitim Bakanlığı, özür durumu atamalarında da binlerce öğretmenimizi mağdur etmiş ve aileleri parçalamıştır.

Bu durumu düzeltmek adına el altından özür durumu ataması yapılmamış öğretmenlerimize memuriyete geçiş teklifi yapıldığı duyumları üzerine Bakanlığa bir yazı yazarak bu durumu sormuştuk. Bakanlık, verdiği cevapta, ilgili yazımızı doğrulamıştır. Yıllardır okullara memur kadrosu vermeyen Bakanlığın, birden bire bu kadar çok memur kadrosu açıp öğretmenleri memurluğa geçirmesi oldukça manidardır.” denildi.

Eğitim-İş’in 18.10.2012 tarihli yazısı.

egitim-is yazisi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın cevap yazısı.

egitimis meb

logokucuk

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.