logo yeni

MİLLETVEKİLLERİ BÜROKRATLARI ŞİKAYET ETTİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

burokrat2AK Parti Meclis grubu toplantısında milletvekillerinin bürokratları şikayet ettiği belirtildi.

Toplantının basına kapalı bölümünde milletvekillerinin “müsteşarlar ve genel müdürler telefonlarımıza çıkmıyor” şeklinde Başbakan Binali Yıldırım’a şikayette bulunduğu belirtilirken, Başbakan Yıldırım ise şikayeti üzerine, tüm bakanlara “Telefona çıkmayan bürokratlarla ilgili gereğini yapın” talimatını verdi.

Milletvekillerinin ‘Müsteşarları, genel müdürleri arıyoruz, telefonlarımıza bile dönmüyorlar’ şeklindeki şikayeti üzerine Başbakan Yıldırım’ın “Öyle şey olmaz. Bakan arkadaşlarımız da şu anda karşımda oturuyor. Buradan sesleniyorum: Bürokratlarınızı uyarın. Millî irade her şeyden önemlidir. Millî iradenin temsilcileri olan milletvekillerinin telefonlarına mutlaka dönsünler. Eğer bunu yapmıyorlarsa, siz gereğini yapın. Bir daha bu konularda şikayet almayalım” ifadelerini kullandığı belirtiliyor.

Başbakan Yıldırım toplantıda, milletvekillerini Meclis çalışmalarına katılımları konusunda da ikaz etti. Yıldırım, “Burada kimse ayrıcalıklı değil. Herkes eşit. Önümüzde önemli düzenlemelerin çıkarılacağı bir döneme giriyoruz. Bu yasalar bitene kadar meclis çalışacak” dedi. Yıldırım, espri de yaparak, “Artık size kalmış. İsterseniz bu ay sonuna kadar çalışıp çıkaralım. Ya da yaz boyu Meclis’i çalıştırırız. Gerisini siz düşünün” diye konuştu.

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.