logo yeni

MÜDÜRÜNÜ BIÇAKLA YARALAYAN MEMURUN 4.5 YIL HAPSİ İSTENİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

hapisDiyarbakır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görevli şube müdürünü bıçaklayan memura 4.5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

4 Ocak tarihinde gerçekleşen olayda, Milli Eğitim Müdürlüğü'nde görev yapan şube müdürü makamında, aynı yerde görevli memurun saldırısına uğramıştı. Şube müdürü olay sonucunda yaralanırken, odada bulunan başka bir şube müdürünün araya girmesi ve haber vermesi ile gelen polis, 23 yaşındaki memuru göz altına almıştı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından konuyla ilgili yürütülen soruşturma dosyasında, kavganın şüphelinin başka bir ile tayin olması nedeniyle başladığı belirtilirken, şüpheli hakkında 4.5 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Şüphelinin tayin olayı nedeniyle şube müdürünü daha önce de darp ve tehdit ettiğini belirten savcı, bu konularla ilgili olarak halen devam eden soruşturma ve yargılamaların olduğunu ifade etti. Şüphelinin olay günü de şube müdürünün makam odasına giderek tayin işi ile ilgili sorular sorduğunu belirten savcı, memurun bu sırada elindeki bıçakla mağduru basit tıbbi müdahale ile giderilemeyecek şekilde yaraladığını kaydetti.

Savcı, şüpheli memur hakkında 'Silahla kasten yaralama' suçundan 4.5 yıla kadar hapis cezası istedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.