logo yeni

MECLİSİN 137 ARACINA ARAÇ TAKİP SİSTEMİ

Aktif . Yayınlanma mansethaber

Meclis'te kaç aracın olduğu ve nerede kullanıldığı tespit edildikten sonra, Ankara'daki 94 ve İstanbul'daki 43 aracına takip sistemi takılacak.

Meclis havuzunda bulunan; milletvekilleri, heyetler ve idari teşkilat için kullanılan, parti gruplarına tahsis edilen araçlara, otobüs, minibüs, pikap, kamyon, kamyonetlere araç takip sistemi takılacağı belirtildi. Meclis Başkanlık Divanı üyeleri, grup başkanvekilleri ve komisyon başkanlarının makam araçları ise bu sistemden muaf tutulacak. Bu kapsamda, Meclis'in Ankara'daki 94, İstanbul'daki 43 aracına, araç takip sistemi takılacak.

Konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan TBMM Genel Sekreteri İrfan Neziroğlu, araç taleplerinin bilgisayar ortamından yapılmasını ve TBMM idari teşkilatındaki başkanlara makam aracı tahsisine son verilmesinin düşünüldüğünü belirterek, bu uygulamayla keyfi araç kullanımına büyük ölçüde son verileceğini ifade etti.

Açıklamada, bilgisayar programında her aracın bir sicilinin olacağı ve bu ortamda aracın fotoğrafının, hangi gün, kim tarafından kullanıldığı bilgilerinin yer alacağı da belirtilerek, böylece araçların güzergahlarının izlenebileceği ifade edildi.

gazete5

 

 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.