logo yeni

MEMURA TATİL İNDİRİMİ GÜNDEMDE

Aktif . Yayınlanma mansethaber

izinYurtdışından gelen turist sayısındaki düşüş sebebiyle sıkıntıya giren turizm sektörü kamu çalışanına odaklandı.

3 buçuk milyon kamu çalışanı

Turist sayısındaki azalmayı telafi ederek içinde bulundukları sıkıntıdan kurtulmayı hedefleyen sektör 3 buçuk milyon kamu çalışanına göz dikmiş durumda. Kamu personeline uygulanması planlanan yüzde 30 indirim ile turizm sektörü rahat nefes alabilmeyi umuyor.

% 30 kamu indirimi gündemde

Erken rezervasyon kampanyalarına ilaveten yapılması planlanan bu indirimin getireceği ek maliyetleri devletle paylaşmak isteyen turizmciler, hazırladıkları projeyi yarın Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal'a sunacak. Kültür ve Turizm Bakanlığının da öneriye sıcak yaklaştığı belirtilirken, proje kabul edilirse tüm kamu çalışanları ve ailelerine oteller ile tur paketlerinde yüzde 35 erken rezervasyon indirimine ilaveten yüzde 30 da kamu indirimi sağlanacak.

Rusya ile yaşanan uçak krizi, komşu ülkelerde süregelen karışıklıklar, terör olayları ve uluslararası arenada yürütülen propaganda sebebiyle turizm sektörü zor bir yıl geçiriyor.

Halen Devlet Personel Başkanlığı verilerine göre, 3 milyon 339 bin kişi kamuda istihdam ediliyor. Bunlardan 2 milyon 489 bin 668'i memur, 15 bin 915'i hakim ve savcı, 126 bin 168'i öğretim elemanı, 107 bin 110'u sözleşmeli personel, 278 bin 88'i işçi, 23 bin 220'si geçici personel, 237 bin 40'ı asker ve 61 bin 877'si özel hükümlere tabi (kamu bankaları) personelden oluşuyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.