logo yeni

BİR KURUM DAHA SAHTE DİPLOMALARI TESPİT İÇİN ÇALIŞMA YAPIYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

akademikSahte diplomalı personeli tespit etmek iiçin çalışma başlatan Milli Eğitim Bakanlığından sonra Sağlık Bakanlığı İl sağlık müdürlüklerinin de personelinin diploma teyitleri için çalışma başlattığı belirtiliyor.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan çalışma sonrasında çok sayıda öğretmenin sahte diploma ile çalıştığı öğrenilmiş ve bu kişiler görevden uzaklaştırılmıştı.

Sağlık Baknlığının da bu kapsamda kurum içinde sahte diplomalı personel olup olmadığının tespit edilmesi için diploma teyit araştırması başlattığı öğrenildi. İl sağlık müdürlüklerinin sorumluluk alanlarında çalışan personelinin diplomalarını alındığı kurumlarla iletişime geçilerek karşılaştırma yapılmaya başlandı.

Bu kapsamda İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü tarafından, personelin öğrenim bilgilerini diplomaların alındığı kurumlara gönderilmesi sonucu bir yıl önce Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE)'nde işe başlayan bir personelin diplomasının sahte olduğu ortaya çıktı. Söz konusu personelin Kağıthane Ahmet Burhan İmam Hatip Kız Anadolu Lisesi'nden alınan diplomasının kayıtlarda olmaması üzerine İl Sağlık Müdürlüğü inceleme başlattı. Soruşturma sonucunda İl Sağlık Müdürlüğü, sahte diploma sahibi personelin iş akdini fesh etti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.