logo yeni

EMEKLİYE PROMOSYON GÖRÜŞMELERİNDE RAKAM YÜKSELİYOR

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas 16SGK’dan aylık alan emeklilere promosyon verilmesi yönündeki pazarlıklar devam ediyor. SGK ile bankalar arasında devam eden promosyon pazarlıklarında 600 TL’ye ulaşıldığı bildiriliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumunun (SGK),  emeklilere aylıkları karşılığında yıllık belli bir miktar banka promosyonu  verilmesi için Bankalar Birliği ve bankalar ile yürüttüğü pazarlıkta, 3 yıllığına  500 ila 600 liraya yakın bir tutarın verilmesi noktasına gelindi.

Ak Parti hükümetinin seçim sürecindeki vaatlerinden biri olan emeklilere promosyon verilmesi yönündeki çalışmalara hız verildiği belirtiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumunun Bankalar Birliği ve bankalarla bir süredir yürüttüğü görüşmeler sonucunda bankalar, 3 yıllığına 500 ila 600 lira arasındaki bir tutarı promosyon olarak vermeyi kabul ederken, yetkililerin bankalardan rakamı  artırmalarını talep ettiği de belirtiliyor. Taraflar arasında görüşmelerin önümüzdeki hafta da  devam etmesi ve rakamın bir miktar daha artırılması bekleniyor.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.