logo yeni

SAĞLIK BAKANLIĞINDAN SOSYAL MEDYA AÇIKLAMASI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglik bakanligiSağlık Bakanlığı yaptığı açıklama ile personeline sosyal medya kullanımı kısıtlaması getiren her hangi bir yazı yazılmadığını belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın yayın organlarında yer alan "Sağlık çalışanlarına sosyal medya yasağı yürürlüğe girdi" başlıklı haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Açıklamada, habere konu olan yazının Sağlık Bilişim Ağı Projesi'yle ilgili olduğu, projenin Bakanlık merkez ve taşra teşkilatlarının bilgi ve iletişim teknolojilerinden en üst seviyede yararlanabilmesi için ileri teknoloji sunan MPLS VPN (yüksek protokollü etiketleme sistemi özel sanal ağı) teknolojisi kullanılarak tüm kurum ve kuruluşları kapsadığı belirtildi. Proje kapsamında gerçekleştirilen internet filitrelemelerinin ise Sağlık Bakanlığı merkez teşkilatı tarafından değil illerdeki birimlerce koordine edildiğine vurgu yapıldı.

Manisa illindeki uygulamanın, personelin bireysel sosyal medya kullanımını değil, sadece kurumsal bilgisayarlardaki kullanımı kontrol altına aldığı belirtilerek, “Dolayısıyla Bakanlığımızın sağlık çalışanlarına sosyal medyayı yasaklaması gibi bir durum söz konusu değildir." ifadelerine yer verildi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.