logo yeni

MANİSA'DA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA SOSYAL MEDYA YASAĞI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

saglikManisa Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı sağlık kuruluşlarında çalışan personelin işyeri bilgisayarlarından sosyal medya kullanımına yasak uygulaması başlatıldı.

Manisa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Ayhan Korkmaz, hastanelerdeki bilgisayarların veri tabanlarının Sağlık Bakanlığı'nın sunucusuna bağlı olduğunu, erişimdeki yükü azaltmak için böyle bir karar alındığını ve yasağın Sağlık Bakanlığı tarafından tüm illerde uygulandığını belirtti.

Manisa'da Kamu Hastaneleri Birliği'ne bağlı hastanelerde görev yapan sağlık çalışanlarına getirilen sosyal medya yasağı ile ilgili olarak konuşan Türk Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Rıdvan Mutlu, yasağı olumlu karşıladıklarını belirterek, "Şu an hastane ortamında sağlık çalışanlarımız maillerine bakabiliyor ve internetten günlük işlerini yapabiliyorlar. Şu an sadece Youtube, Facebook ve Twitter gibi sosyal medyalara erişim yasağı uygulandı. Bunu çok olumlu buluyoruz. Mesai saati içerisinde sosyal medyada vakit geçirilmesindense herkes işine bakar" ifadelerini kullandı.

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgat ise kısıtlamaların kimseye faydası olacağını düşünmediklerini belirterek, "Zaten isteyen kendi telefonları ile sosyal medyaya istediği zaman girebiliyor. Sağlık çalışanlarının hastanenin internetini kullanarak, sosyal medyaya girmesi söz konusu değil. Bu kısıtlama kötü bir imaj. Sağlık çalışanları sosyal medya kullanırsa dedikodu yapmaz. Sosyal medya olmadı mı işyerlerinde sürekli insanlar birbirini çekiştiriyorlar. Bu kısıtlamanın bir faydası yok. Tabi bugünlerde Türkiye'nin gündeminde terör var. Eğer terör konuları ile ilgili paylaşımları engellemekse amaç mantıklı olabilir" dedi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.