logo yeni

ZİMMETİNE PARA GEÇİRMEKTEN MAHKUM OLDU

Aktif . Yayınlanma mansethaber

maas4Karaman İl Özel İdaresinde çalışan bir personel, zimmet ve resmi belgede sahtecilikten hapis cezasına mahkum oldu.

Hapse mahkum olan personelin, işçilerin maaşından haksız kesinti yoluyla 693 bin lirayı zimmetine geçirdiği iddiasıyla yargılama yapılıyordu.

Karaman İl Özel İdaresi personeli olan kadın mutemete zimmetten 8 yıl 4 ay, resmi belgede sahtecilikten 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezası verildi.

Karaman İl Özel İdaresi, 2013 yılında kadın mutemet hakkında zimmetine para geçirdiği iddiasıyla şikayetçi olmuş ve söz konusu personelin maaş ve ikramiyelerle birlikte 37 bin 744 lira yerine, 175 bin 393 lirayı hesabına aktardığı iddiasında bulunmuştu.

Savcılık tarafından hazırlanan iddianamede ise kadın mutemetin 2008-2012 yılları arasında açıklaması ve belgesi olmayan 556 bin 158 lirayı da hesabına aktardığı iddiasına yer verilmişti.

Karaman Ağır Ceza Mahkemesince yapılan yargılamanın ardından kadın mutemet zimmetten 8 yıl 4 ay, resmi belgeyi sahte olarak düzenlemekten 3 yıl 1 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

Davanın diğer üç sanığına ise, denetim görevini ihmal ederek zimmet suçunun işlenmesine imkan sağladıkları gerekçesiyle 10'ar ay hapis cezası verilirken, ceza ertelendi.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.