logo yeni

ASGARİ ÜCRET 1300 TL'NİN ALTINA DÜŞERSE NE OLACAK?

Aktif . Yayınlanma mansethaber

taseronÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, asgari ücretin 1.300 TL nin altına düşmemesi için harekete geçebileceklerini ve maliyet tablolarını gözden geçireceklerini söyledi.

Belçika ile imzalanan sosyal güvenlikle ilgili anlaşma töreninde, gazetecilerin Ağustos'ta asgari ücretin vergi diliminden dolayı 1.300 liranın altına düşeceği yönündeki Maliye Bakanı açıklamasını sormalara üzerine Bakan Soylu şöyle konuştu:

"Vergi diliminden dolayı Ağustos'ta asgari ücretin 1.300 liranın altına düşmemesi için maliyet tablomuzu yeniden değerlendirebiliriz. Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın da bu konuda hassasiyet içinde olmamız yönünde talimatları olmuştur."

Konuya ilişkin bu hafta içinde bir açıklama yapan Maliye Bakanı Naci Ağbal Ağustos ayında vergi diliminden dolayı asgari ücret alanların maaşlarının 1,300 liranın altına düşebileceğini söylemişti.

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.