logo yeni

MECLİS HATALI PERSONELİ UYARDI

Aktif . Yayınlanma mansethaber

tbmm 3TBMM’de milletvekillerine dağıtılan 2016 ajandasında Danışma Meclisi Başkanı Sadi Irmak’ın isminin üstüne 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar’ın resminin yapıştırılması olayında ilgili personel uyarıldı.

Çanakkale Milletvekili Bülent Öz tarafından günceme getirilen hataya göre, TBMM Başkanlığı'nca dağıtılan 2016 ajandasının 10. sayfasında Danışma Meclisi Başkanı Sadi Irmak'ın isminin üstünde 3. Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın fotoğrafının bulunuyordu. Öz ajandaların yeniden basımı söz konusu olursa meydana gelen kamu zararında kime rücu edileceğini de sormuştu.

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın tarafından verilen yanıtta şu ifadeler yer aldı:

“Ajandada Mahmut Sadi Irmak'ın fotoğrafı yerine Celal Bayar'ın fotoğrafı sehven konulmuş ve basılmıştır. Hatanın farkedilmesi sonrasında dağıtımı yapılmamış ajandalarda fotoğraf düzeltme işlemi yapılmıştır. Dağıtımı yapılmış olan ajandaların ise kişilerce kullanılmış olma ihtimali ve yaygın bir dağıtım yapılmış olması nedenleriyle toplanarak tekrar basılması yönünde bir işlem yapılması mümkün bulunmamaktadır. Ajandaların yeniden basılması söz konusu olmadığı için herhangi bir kamu zararı meydana gelmemiştir. Hataya neden olan ilgili personel uyarılmıştır. 11 bin 300 adet TBMM ajandası basılmış olup toplam maliyet 68 bin 440,79 TL'dir.” 

Bizi Sosyal Medyada Bulun

Sosyal medya sayfalarımıza üye olarak haberlerimize ulaşmak için aşağıdaki ikonları kullanabilirsiniz.

İçerik Koruması

5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu hükümleri gereğince, Sitemiz içeriğinin izinsiz olarak kopyalanması, alıntı yapılması yasaktır.